Krynica Morska jako perła Mierzei Wiślanej

Krynica Morska to jedno z bardziej znanych urlopowych miast w pasie Mierzei Wiślanej. Jest to miejsce o uniwersalnych walorach, mamy tu rozbudowaną infrastrukturę dla turystów, ale też możemy znaleźć plaże dzikie i rzadko uczęszczane.

Perła Mierzei Wiślanej – c o warto wiedzieć o Krynicy Morskiej?

Krynica to jedno z najmniejszych Polskich miast, ma ona około 1500 stałych mieszkańców, jednak w sezonie pojawia się ich tu znacznie więcej. Unikalną zaletą Krynicy Morskiej jest położenie między Morzem, Zatoką Gdańską, a Zalewem Wiślanym. Dzięki temu można liczyć na niezapomniane widoki, ale jaki jest najlepszy punkt widokowy w Krynicy Morsk?

Najwyższym punktem widokowym obok Wielbłądziego Garbu jest latarnia morska. Punkt widokowy znajduje się na wysokości 53 metrów nad poziomem morza i swoim zasięgiem obejmuje zarówno Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany jak i otwarte wody Morza Bałtyckiego. Przy odpowiednich warunkach ze szczytu latarni można dostrzec światła Helu, odległego o niemal pięćdziesiąt kilometrów.

Historia latarni sięga początków XIX wieku kiedy wybudowano tu pierwszą latarnię morską. Niestety w wyniku działań wojennych została ona doszczętnie zniszczona, a pod jej gruzami zginęli żołnierze radzieccy, których cmentarz znajduje się w mieście. Obecna latarnia została odbudowana w roku 1951 i stoi niedaleko miejsca starej. W latach 90 w trakcie renowacji latarnia została pomalowana na żywy, czerwony kolor. Latarnia jest dostępna do zwiedzania dla turystów w sezonie letnim od maja aż do września. Bilety są do zakupienia na miejscu, a dzieci poniżej 4 roku życia mogą wejść za darmo. Na szczyt latarni wchodzimy krętymi schodami, ale ostatni odcinek trzeba pokonać po drabince. Wymaga to nieco kondycji, latarnia ma bowiem 26,5 metra wysokości!