Dlaczego Krynica Morska to wyjątkowa miejscowość nadbałtycka?

Krynica Morska to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek, położonych nad polskim morzem. Wyjątkowe położenie Krynicy sprawia, że jest ona otoczona wodami morskimi Zatoki Gdańskiej oraz Zalewu Wiślanego. Jeżeli szukamy miejsca noclegowego w tej miejscowości, możemy liczyć na pokój z widokiem na morze lub Zalew.

Co można zwiedzić w Krynicy Morskiej?

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów Krynicy Morskiej jest Pomnik Pierwszych Osadników, postawiony na pamiątkę przybycia do miasta osadników po zakończeniu II Wojny Światowej. Usytuowany jest on w centrum miejscowości, pomiędzy ulicą Gdańską i Turystyczną. Spacerując urokliwymi uliczkami, warto odnaleźć ulicę Teleexpresu, która jako jedyna w Polsce wzięła nazwę od audycji telewizyjnej.

Warto również zwiedzić górującą nad Krynicą, charakterystyczną, czerwoną latarnię morską o wysokości 26,5 metra.

Pomiędzy portem a przystanią w Krynicy Morskiej

Krynica Morska rozciąga się pomiędzy portem morskim usytuowanym nad Zalewem Wiślanym, a przystanią od strony Zatoki Gdańskiej. Miłośnicy wycieczek wodnych mogą wykupić rejs statkiem, który zabierze ich z portu do położonego po drugiej stronie zalewu Elbląga.

Od strony otwartego morza ciągną się piaszczyste krynickie plaże, którymi można zrobić spacer aż do wioski rybackiej. Krynica Morska dysponuje bogatą infrastrukturą noclegową. Można tu znaleźć pokój zarówno w nowoczesnym hotelu, jak i urokliwej kamienicy z XIX wieku. Na głodnych turystów czeka bogata oferta gastronomiczna: restauracje, kawiarnie oraz liczne sklepiki z lodami i goframi. Perełką wśród nich jest kameralna kawiarnia w ośrodku prowadzonym przez ojców Werbistów, gdzie można wypić pyszną kawę w przepięknym ogrodzie z widokiem na Zalew.