Krynica Morska i jej niesamowite plaże przy morzu Bałtyckim!

Jedną z popularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu jest Krynica Morska. Poza miejscem odpoczynku dla dorosłych, a dla dzieci wielkim placem zabaw – plażą miejscowość ta oferuje również wiele innych interesujących atrakcji.

Plaże Krynicy Morskiej przy Bałtyku

Wystarczy przejść się kawałek plażą by natrafić na charakterystyczne dla polskiego wybrzeża wydmy. Wśród nich znajduje się najwyższa na Mierzei Wiślanej – Wielbłądzi Grzbiet. Dla większości naszych rodaków jest to widok normalny lecz w rzeczywistości dosyć unikatowy na skalę światową.

Jeżeli jednak pokierujemy się w centrum Kryncy Morskiej natrafimy na główny deptak miejscowości, Aleję Przyjaźni. Jest to idealne miejsce by poszukać pamiątek lub kartek pocztowych wśród wielu straganów, jak również zjeść smaczny obiad złożony z owoców morza w jednej lokalnych restauracji. Nieopodal znajduje się jedyna w kraju ulica, która swoją nazwę zawdzięcza programowi telewizyjnemu – ulica Teleexpressu. W samej Krynicy Morskiej znajduje się również kościół wybudowany w 1938 pw. św. Piotra Apostoła i św. Franciszka. Kolejną tradycyjną atrakcją dla odwiedzających polskie wybrzeże jest latarnia morska. Obowiązkowo należy wspiąć się na nią po kręconych schodach. U jej podnóża znajduje się również cmentarz żołnierzy radzieckich. Jeżeli już mowa o latarni morskiej należy również wspomnieć o lokalnym porcie, z którego codziennie wypływają oraz przypływają.

O wschodzie słońca na plaży można za to spotkać rybaków powracających z nocnych łowów wraz z sieciami pełnymi ryb. Ostatnim mogącym zainteresować turystów elementem Krynicy Morskiej jest pomnik Pierwszych Osadników.