Krynica Morska jako odpowiednie miejsce dla aktywnego wypoczynku wakacyjnego

Słońce zagościło u nas na dobre, nadeszło lato, więc na pewno rozważasz możliwości spędzenia urlopu nad naszym morzem. Trudno jest wybrać wśród tylu dostępnych miejsc, dlatego warto prześledzić, gdzie czekają na ciebie atrakcje, które skutecznie umilą czas tobie i twoim bliskim. Na uwagę na pewno zasługuje Krynica Morska, gdzie można zasmakować pieszych wycieczek, wypocząć na plaży, lub skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej.

Piesze wycieczki i aktywny wypoczynek w Krynicy Morskiej

Na pewno na szczególną uwagę zasługuje wspaniała okolica miasta, każdy wielbiciel pieszych wycieczek oraz aktywnego wypoczynku znajdzie tutaj coś dla siebie. Przykładami takich miejsc będą na przykład:

  • Rezerwat buki mierzei wiślanej – znajdują się tutaj 200letnie buki czy sosny, spory zbiór roślin pod ochroną oraz liczne gatunki kolorowych ptaków.
  • Port morski Krynicy Morskiej – udając się na spacer portem można podziwiać zarówno jachty, jak i kutry rybackie. Każdy miłośnik łodzi znajdzie tutaj coś dla siebie.
  • Wieża widokowa (Góra pirata) – Idealne miejsce do obserwacji zalewu wiślanego, skąd można pooglądać ptaki.
  • Klify – W niektórych miejscach mierzei wiślanej można podziwiać na prawdę imponujące widoki, momentami wysokość wydmy, na której jest położona przekracza 30 metrów, dzięki czemu jest możliwość, aby podziwiać niesamowite klify. Miejsce jest dobrym kierunkiem na spacer, praktycznie każdą porą roku.

Jak widać Krynica Morska ma wiele do zaoferowania, i mimo że nie jest dużą miejscowością daje możliwość spędzenia ciekawych oraz aktywnych wakacji nad morzem. Miejsce fantastycznie oddaje klimat morski.