Dlaczego warto odwiedzić nadmorską miejscowość Puck?

Trzeba wiedzieć, że Puck należy do najstarszych osad położonych nad Morzem Bałtyckim. Obecnie w tym pięknym mieście położonym nad Zatoką Pucką funkcjonują port rybacki i przystań żeglarska. Kiedy się tu znajdziemy, warto wówczas odwiedzić takie oto miejsca:

1). Muzeum Ziemi Puckiej

Główna siedziba puckiego muzeum mieści się w kamieniczce przy rynku. Zgromadzono w nim zbiory prezentujące historię miasta od wczesnego średniowiecza. Z kolei w oddziale muzeum usytuowanym w ryglowym budynku z 1725 roku, gdzie niegdyś mieścił się szpital, zaprezentowano ekspozycję dotyczącą bogatych dziejów Kaszubów, między innymi drewniane narzędzia, gliniane naczynia i piękne kaszubskie hafty. Interesujące są także zbiory poświęcone tradycyjnym sposobom leczenia.

Osoby, które lubią odwiedzać muzea, mogą być także zainteresowane wizytą w Muzeum Chleba w Ustce.

2). Kościół św. Piotra i Pawła

Wzniesiony pomiędzy XIII a XV stuleciem kościół najatrakcyjniej wygląda od strony morza. Wewnątrz zachowało się piękne sklepienie gwiaździste. Godne uwagi są także ołtarz główny, barokowe obrazy i rzeźby, chrzcielnica oraz bogato zdobione konfesjonały. Co ciekawe, w ołtarzu XVI-wiecznej kaplicy Ernesta Wejhera został umieszczony obraz lokalnego gdańskiego malarza Hermana Hana. W niedzielę poprzedzającą święto Piotra i Pawła (29 czerwca) do puckiego kościoła pielgrzymują na łodziach kaszubscy rybacy ubrani w stroje ludowe.

3). Głazowisko Dwunastu Apostołów

U podnóża klifowego brzegu niedaleko Pucka na odcinku 2 kilometrów leży kilkaset głazów. Największe z nich liczą do 8 metrów obwodu i 1,6 metra wysokości. Zostały one wypłukane przez fale morskie z osadów lodowcowych budujących klif, a są to głównie głazy gnejsu, granitu, piaskowca i bazaltu.