Zespół Ratownictwa Medycznego rozpoczyna dyżury w Krynicy Morskiej od 1 czerwca

Od pierwszego dnia czerwca w Krynicy Morskiej dyżurować zaczyna nowo utworzony Zespół Ratownictwa Medycznego. Składa się on z dwóch wykwalifikowanych ratowników medycznych, którzy pracują na systemie 24/7, gwarantując mieszkańcom miasta i przyjezdnym turystom dostęp do opieki medycznej o każdej porze dnia i nocy.

Zespół na przestrzeni tego roku operuje z nowej bazy – budynku remizy strażackiej. Nowoczesne wyposażenie miejsca oraz jego lokalizacja blisko kluczowych tras komunikacyjnych umożliwiają szybką i efektywną reakcję na wszelkie zgłoszenia.

Dla celów świadczenia usług ratowniczych w Krynicy Morskiej, ratownikom przydzielono nowy, prosto z fabryki pojazd. Wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, samochód umożliwia udzielanie pomocy w szerokim zakresie sytuacji awaryjnych, co znacząco podnosi poziom standardów ratownictwa w mieście.

Dyżury zespołu są zaplanowane do końca sierpnia, czyli do dnia 31. Niemniej jednak, Burmistrz Miasta, Pani Sylwia Szczurek, jak i mieszkańcy, mają duże nadzieje, że dzięki trwającym staraniom, ratownicy będą mogli pozostać z nami na dłuższy okres, zapewniając ciągłość profesjonalnej opieki medycznej.

Łączna liczba zgłoszeń i interwencji pokazuje, jak bardzo ich obecność jest niezbędna dla miasta.