Wypadek drogowy w Płoskini z udziałem dwóch samochodów osobowych i wojskowej ciężarówki

Straszny wypadek, w którym uczestniczyły dwa samochody prywatne oraz ciężarówka wojskowa, miał miejsce w Płoskini. Niestety, kierowca wojskowego pojazdu został przewieziony do szpitala po kolizji.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce 28 lutego, dokładnie o godzinie 14:00. W wypadku brały udział dwa samochody osobowe – Mitsubishi i Audi, a także ciężarówka wojskowa (Star 266 M2), należąca do jednostki wojskowej z Braniewa.

Podczas kolizji pomiędzy dwoma samochodami osobowymi, jeden z nich uderzył w bok wojskowej ciężarówki. W wyniku tego uderzenia, ciężarówka obróciła się i wpadła do rowu przydrożnego, kończąc swoją podróż przewrócona na bok.

Łącznie szóstka pasażerów była obecna w pojazdach biorących udział w tym tragicznym wydarzeniu. Kierujący wojskowym pojazdem został przetransportowany do szpitala elbląskiego przez ekipę ratownictwa medycznego. Na szczęście, pozostałe osoby nie wymagały hospitalizacji.

Na miejsce wypadku wysłane zostały trzy pojazdy ratownicze należące do Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa, a także druhowie strażacy z OSP Płoskinia. Dodatkowo, na miejscu pojawili się policjanci, żandarmeria wojskowa, dwa zespoły ratownictwa medycznego, a także pojazd medyczny 9BBKPanc.

W trakcie prowadzonych działań na miejscu zdarzenia, ruch drogowy na drodze powiatowej został tymczasowo wstrzymany.