Nowa Przystań dla społeczności – Fundacja Zbieramy Razem staje się właścicielem nieruchomości we Fromborku

„Bezpieczna Przystań” to projekt, za którym stoi Fundacja Zbieramy Razem. Ten plan zakłada utworzenie centrum społecznego w budynku mieszkalnym położonym na ulicy Krzywej 8 we Fromborku, które niedawno zostało nabyte przez fundację od poprzednich współwłaścicieli. Piotr Barszczewski, prezes zarządu Fundacji Zbieramy Razem, wyraził swoją satysfakcję z finalizacji procesu zakupu, podkreślając jego znaczenie dla realizacji misji fundacji, skupiającej się na wsparciu i integracji społecznej.

Zakupiony dom to dwukondygnacyjna nieruchomość mieszkalna, zapewniająca miejsce dla 12 osób w 5 pokojach. Na pierwszym piętrze zlokalizowane są trzy pokoje i łazienka, natomiast na parterze znajduje się kuchnia, druga łazienka i kolejny pokój z bezpośrednim dostępem do tarasu i ogrodu. Budynek posiada również 5 pomieszczeń piwnicznych oraz całkowitą powierzchnię mieszkalną wynoszącą 135 metrów kwadratowych.

Fundacja ma ambitne plany dotyczące przyszłości „Bezpiecznej Przystani”. Przede wszystkim, chce ona stworzyć ośrodek naturoterapii i integracji społecznej dla lokalnej społeczności. Ważnym celem jest także zapewnienie rehabilitacji opartej na różnych formach terapii, takich jak hydroterapia, masaże czy ćwiczenia fizyczne. Fundacja planuje także udzielać bezpłatnej pomocy dla swoich podopiecznych i ich opiekunów, oferując dostęp do zasobów i sprzętu ośrodka.

W ramach realizacji swojej misji społecznej, Fundacja Zbieramy Razem zamierza nawiązać współpracę z Fundacją „Efekt Motyla” w celu pomocy ofiarom przemocy domowej poprzez zapewnienie im bezpiecznego schronienia i profesjonalnej opieki terapeutycznej. Ostatnim, ale nie mniej ważnym celem jest wsparcie rodziców dzieci z niepełnosprawnościami poprzez oferowanie opieki wytchnieniowej i terapeutycznej.