Utrudnienia na drodze do Krynicy Morskiej podczas majowego weekendu z powodu remontu

Kierujący, którzy planują podróż do Krynicy Morskiej w czasie przedłużonego weekendu majowego, muszą przygotować się na możliwe utrudnienia na drodze. Prace remontowe na odcinku drogi wojewódzkiej numer 501 między Stegną a Krynicą Morską będą prowadzone aż do piątego maja 2024 roku.

Podróżni będą musieli uwzględnić w swoich planach trzy wahadła, które będą funkcjonować na tym odcinku drogi. Pierwsze z nich znajdzie się w Sztutowie na wjeździe do Kątów Rybackich. Pozostałe dwa będą usytuowane w Kątach Rybackich – jeden na początku miejscowości, a drugi na jej końcu.

Inwestycja, mająca na celu modernizację drogi wojewódzkiej nr 501, rozpoczęła się w listopadzie 2022 roku i ma potrwać do listopada 2024 roku. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku nadzoruje całość prac.

Budowa jest finansowana ze środków programu Polski Ład oraz budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego. Kwota dofinansowania wynosi około 63,3 milionów złotych, a całkowity koszt inwestycji szacowany jest na około 98 milionów złotych.