Odrodzenie rejsów z Elbląga do Krynicy Morskiej przez Żeglugę Gdańską

Żegluga Gdańska ma zaszczyt ogłosić, że w tym roku wprowadzi innowacyjną atrakcję na lato. Planują odnowić dawniej zawieszone rejsy morskie łączące Elbląg z Krynicą Morską. Rejsy zostaną zorganizowane z Morskiego Portu Elbląg, co jest ekscytującym nowym rozwiązaniem dla turystów i mieszkańców.

Zaczynając od soboty, 22 czerwca, rejsy będą dostępne jako świeża alternatywa dla monotonnej podróży samochodem i frustrujących korków drogowych. Jest to szczególnie korzystne w obliczu trwających prac remontowych na drodze nr 501 pomiędzy Stegną a Krynicą Morską, które potrwają do listopada 2024 roku.

Statek o nazwie Anita będzie odpływać codziennie o 7:45 rano z Bulwaru Zygmunta Augusta w Elblągu, zmierzając do Krynicy Morskiej. Podróż powrotna rozpocznie się o godzinie 17:30 z Krynicy Morskiej, a statek Anita przycumuje ponownie w Elblągu o godzinie 20:00.

Czas trwania rejsu na statku Anita to około 2,5 godziny. Ceny biletów zaczynają się już od 50 zł. Bilet ulgowy w jedną stronę będzie kosztować 50 zł, a bilet normalny – 60 zł. Z kolei za podróż tam i z powrotem należy zapłacić 60 zł za bilet ulgowy lub 80 zł za bilet normalny. W ofercie jest również możliwość przewiezienia roweru, za co pobierana będzie opłata w wysokości 30 zł za jednokierunkową podróż lub 40 zł za podróż tam i z powrotem.

Bilety są dostępne do zakupu na pokładzie statku.