Regaty na Zalewie Wiślanym. Rywalizowało kilkanaście ekip!

W ubiegły weekend odbyły się regaty na Zalewie Wiślanym. Były to zawody w Krynicy Morskiej o Puchar Marszałków. Do rywalizacji stanęło kilkanaście jachtów z całego regionu. Było na co popatrzeć!

Puchar Marszałków to nagroda zasponsorowana przez marszałków województwa pomorskiego i warmińsko- mazurskiego. Regaty były ich wspólną inicjatywą, która miała być nie tylko dobrą okazją do spotkania wszystkich fanów żeglarstwa, ale i świetną okazją do zdrowej rywalizacji.

Jachty biorące udział w wyścigu nie pochodziły tylko z okolic Zalewu Wiślanego. Byli również regatowcy z Trójmiasta. Sam przebieg zawodów nie układał się po myśli uczestników. Silny wiatr uniemożliwił przeprowadzenie więcej niż jednego wyścigu.

Najlepszym w KWR1 okazał się Grzegorz Pionke a w klasie KWR2 Marian Drabiński. Organizatorzy podkreślali, że te regaty, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, były bardzo udane. Najważniejsze jednak, jak w przypadku każdych takich zawodów, że były bezpieczne dla wszystkich uczestników.