Raport po pierwszym sezonie rejsów Żeglugi Gdańskiej na przekop Mierzei Wiślanej

Choć niewielu spodziewało się tak dużego zainteresowania, rejsy Żeglugi Gdańskiej na przekop Mierzei Wiślanej okazały się nieoczekiwanym sukcesem. Można stwierdzić, że zakończony niedawno pierwszy sezon tego rodzaju wycieczek przyniósł więcej niż optymistyczne wyniki. Pomimo zakończenia sezonu letniego i regularnych rejsów, organizator nie wyklucza możliwości czarterowych podróży na przekop. Dodatkowo, przyszły rok przyniesie również możliwość wyruszenia w rejs z Gdańska.

Żegluga Gdańska zakończyła swoje regularne letnie kursy na przekop mierzei 26 sierpnia. Od 17 czerwca każdego tygodnia, w sobotę, statek wypływał z Gdyni i przez trzy godziny kierował się do nowego kanału. Pierwszy rejs zgromadził na pokładzie 100 pasażerów, a średnia liczba podróżnych w lipcu i sierpniu była niewiele niższa.

Nowa trasa rejsów oferowanych przez Żeglugę Gdańską od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem – również wśród naszych czytelników. Choć organizator wycieczki nie zakładał spektakularnego sukcesu, to przedsięwzięcie wydaje się być udane.