Przemiany na Mierzei Wiślanej: W toku modernizacja arterii drogowej 501 łączącej Stegnę z Krynicą Morską

Działania mające na celu odnowienie drogi wojewódzkiej numer 501, która jest kluczowym łącznikiem pomiędzy Stegną a Krynicą Morską na Mierzei Wiślanej, osiągnęły progres w wysokości prawie 52% w ciągu minionego roku. Aktualne przewidywania zakładają, że całość inwestycji zostanie ukończona w listopadzie obecnego roku.

Chociaż realizacja tego przedsięwzięcia niewątpliwie wiąże się z pewnymi niedogodnościami, organizatorzy dokładają wszelkich starań, by współpracując z wykonawcą, opracować najbardziej optymalną strategię prac. Celem takiego podejścia jest minimalizacja utrudnień dla mieszkańców Mierzei i przyjezdnych turystów.

Finansowanie tej kluczowej inwestycji pochodzi z dwóch źródeł. Pierwszym z nich jest program Polski Ład, który przekazuje na ten cel kwotę około 63 milionów złotych. Drugim źródłem są środki Samorządu Województwa Pomorskiego, które dofinansowują projekt kwotą bliską 35 milionów złotych. Dzięki tym funduszom możliwe jest przyspieszenie rozwoju infrastruktury drogowej na terenie całego regionu.