Drastyczne zdarzenie drogowe w okolicy Różańca

W niedzielne popołudnie, 21 stycznia, o godzinie 13:00 Braniewski Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej zostało zaalarmowane o kolizji, do której doszło między dwoma samochodami osobowymi. Zgłoszenie dotyczyło incydentu, który miał miejsce na drodze wojewódzkiej numer 512 w pobliżu małej miejscowości Różaniec, znajdującej się w gminie Pieniężno.

Kiedy doszło do kolizji, jeden z pojazdów został wytrącony z trasy i wylądował w przydrożnym rowie. Ogółem w obu samochodach znajdowało się siedem osób. Wszyscy pasażerowie opuścili rozbite pojazdy na własną rękę. Na skutek tego nieszczęśliwego zdarzenia drogowego, sześć osób zostało przewiezionych do szpitala.

Z miejsca zdarzenia natychmiast wezwano dwa samochody ratownicze należące do Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Na miejsce przybyli również strażacy ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieniężnie i Płutach. Ta poważna sytuacja wymagała także interwencji trzech zespołów ratownictwa medycznego, jak również policjantów, którzy są odpowiedzialni za ustalenie okoliczności tego tragicznego zdarzenia drogowego.