Ksiądz Kazimierz Klaban: Organizuje wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Znany elbląski duchowny, ksiądz Kazimierz Klaban, znów wykazał swoje wielkoduszne serce, aktywnie wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ksiądz Klaban, proboszcz parafii polskokatolickiej pod wezwaniem Dobrego Pasterza w Elblągu, nie tylko zdecydował się przekazać na rzecz Fundacji sumę zebranej tacy, ale także dołożył zasobne środki z własnego portfela. To jednak nie koniec jego hojności związanej z finalnymi obchodami WOŚP w Elblągu.

To już ósmy finał WOŚP, w którym uczestniczy ksiądz Kazimierz Kleban. Proboszcz parafii Dobrego Pasterza, stał się zwolennikiem działań Fundacji Jerzego Owsiaka i jego zespołu po tym, jak sam doświadczył pomocy medycznej po udarze mózgu. Duchowny opowiada o swoich doświadczeniach ze szpitala zwracając uwagę na sprzęt medyczny zakupiony dzięki działaniom WOŚP.

– Zwróciłem uwagę na te serduszka, były one wszędzie, nawet na urządzeniu, do którego byłem podłączony – mówi ksiądz. – Patrząc na nie, przyszło mi na myśl, że powinienem przeznaczyć pieniądze z tacy na wsparcie WOŚP. I tak właśnie robię, już od kilku lat – dodaje.