26-letni gdańszczanin zatrzymany podczas kradzieży w Gdyni

Na terenach Chyloni, funkcjonariusze policji dokonali aresztowania 26-letniego mężczyzny pochodzącego z Gdańska. Jego przestępstwo polegało na kradzieży samochodu osobowego typu hyundai. Incydent miał miejsce w Pucku, skąd złodziej ukradł pojazd. Funkcjonariusze dostrzegli go o godzinie 22:45, jadącego w stronę ulicy Morskiej w Gdyni. Za popełnienie tego czynu, mężczyźnie grozi surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności.

31 stycznia, nieco przed 23:00, patrol policyjny z Gdyni otrzymał zgłoszenie o kradzieży hyundaia w Pucku. Dwie jednostki z Chyloni patrolujące skrzyżowanie ulic Swarzewskiej i Kartuskiej zauważyły pojazd odpowiadający opisowi z komunikatu. Policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie kierującego. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe celem skłonienia sprawcy do zatrzymania.

Mimo wyraźnych sygnałów, kierowca nie zamierzał się zatrzymać. Zamiast tego, przyspieszył, ignorując wszystkie próby zwrócenia na siebie uwagi. Na skrzyżowaniu ulic Kartuskiej i Morskiej skręcił gwałtownie w lewo, kierując się w stronę Rumi. Kiedy drogę zablokowały mu dwa pojazdy na obu pasach ruchu, spróbował ostro hamować, co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem. Samochód uderzył w krawężnik, po czym wtargnął na chodnik i w żywopłot. Kierujący wyskoczył z pojazdu i podjął próbę ucieczki pieszo, ale po krótkim czasie został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że był to 26-letni mieszkaniec Gdańska.