W dramatycznym incydencie w Krynicy Morskiej śmigłowiec LPR przetransportował małe dziecko użądlone przez osę

Dramatyczne chwile przeżyto 25 lipca w Krynicy Morskiej, kiedy to małe dziecko padło ofiarą użądlenia przez osę. Z powodu powagi stanu zdrowia malucha, konieczne było zorganizowanie natychmiastowego transportu do szpitala. Do akcji skierowany został specjalistyczny śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR), który zabrał poszkodowane dziecko ze sceny incydentu.

Alarm wpłynął do straży pożarnej z Krynicy Morskiej dokładnie o godzinie 12:20, a dotyczył pilnej ewakuacji dziecka z plażowej strefy. Decyzja o skorzystaniu z usług śmigłowca LPR była podyktowana powagą stanu zdrowotnego dziecka, które wymagało natychmiastowej specjalistycznej pomocy medycznej.

Na miejscu zgłoszenia swoje działania prowadziły różne służby ratunkowe. Dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej Krynica Morska były na miejscu wraz z Posterunkiem Czasowym Państwowej Straży Pożarnej Krynica Morska i Zespołem Ratownictwa Medycznego. Bezpośrednio zaangażowane w akcję ratunkową było także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które dostarczyło niezbędne wsparcie w postaci śmigłowca transportującego dziecko do szpitala.