Trzecia edycja ogólnopolskiej akcji "Choinki dla życia" współorganizowanej przez Lasy Państwowe i Narodowe Centrum Krwi

Po raz trzeci, 15 grudnia, Lasy Państwowe oraz Narodowe Centrum Krwi wzięły na siebie organizację ogólnopolskiego przedsięwzięcia pod hasłem „Choinki dla życia”. Celem tej akcji jest przede wszystkim zwrócenie uwagi społeczeństwa na konieczność dzielenia się krwią z tymi, którzy jej potrzebują. W ramach tego przedsięwzięcia, swoją pomoc oferowało także Nadleśnictwo Elbląg we współpracy z terenowym oddziałem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu.

Choinki, które były elementem kampanii, uzyskano ze specjalistycznych plantacji choinkowych pod zarządem Nadleśnictwa Elbląg.

Znaczenie oddawania krwi jest nie do przecenienia – zapotrzebowanie na nią jest codzienne, a nie ma możliwości jej kupienia czy wytworzenia na skalę przemysłową. Dlatego tak kluczowe jest przywiązanie do regularnego jej oddawania.

Święta tuż tuż, stąd każdy z nas ma szansę obdarować bliźnich najcenniejszym darem – zdrowiem, a może nawet życiem. Jacek jest jednym z tych, którzy wsparli akcję „Choinki dla życia” i udowodnili, że oddawanie krwi ma sens.

Warto przypomnieć, że zbiórka krwi w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu przy ulicy Bema odbywa się od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-13.