78-letni kierowca potrącił przechodnia na przejściu dla pieszych w Elblągu

Dzisiaj, 12 grudnia, zdarzył się niefortunny incydent w Elblągu na alei Grunwaldzkiej. Około godziny 15:30 pojazd Ford prowadzony przez mężczyznę w wieku 78 lat uderzył w przechodnia na nowo utworzonym przejściu dla pieszych.

Służby ratunkowe, w tym policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego, zostały natychmiast wezwane na miejsce wypadku. Według preliminarnych informacji zebranych przez funkcjonariuszy elbląskiej drogówki, kierowca Forda jadący wzdłuż alei Grunwaldzkiej w stronę ulicy Rawskiej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. Mimo czerwonego światła, postanowił kontynuować jazdę, co doprowadziło do potrącenia mężczyzny (ok. 70 lat), który przekraczał drogę na wyznaczonym do tego celu przejściu.

Potrącony pieszy został natychmiast przewieziony do szpitala. Z informacji wynika, że najprawdopodobniej doznał złamania nogi. Policja nadal jest na miejscu i bada szczegółowe okoliczności zdarzenia. 78-letniemu kierowcy zostanie zatrzymane prawo jazdy, a policja sporządzi wniosek do sądu o ukaranie sprawcy wypadku.