Rozbudowa pirsu pasażerskiego w Krynicy Morskiej ciągnie się w nieskończoność. Nikt nie potrafi podać dokładnej daty ukończenia prac!

W regionie przekop mierzei wiślanej jest traktowany priorytetowo, jako czynnik, który zwiększy ruch turystyczny w regionie. Jednak nic nie mówi się o pracach w Krynicy Morskiej. Rozbudowa prisu pasażerskiego to element, bez którego ruch turystyczny zwyczajnie się nie zwiększy.

Nad modernizacją portu jachtowego oraz rozbudową pirsu pasażerskiego czuwa firma Grupa NDI. Zadania zlecono bezpośrednio z Urzędu Morskiego w Gdyni. Wszystkie prace można podzielić na dwie części. Z jednej strony jest to wydłużenie prisu na stronę południową. Z drugiej, to wykonanie nowej części nabrzeża. Ma ono sięgać aż do ulicy Gdańskiej w Krynicy Morskiej.

W efekcie prowadzonych prac, gmina zyska dodatkowe 120 metrów nabrzeża. Największym wygranym będą w tym przypadku statki turystyczne. To one skorzystają na tym najbardziej. Dodatkową korzyścią są również 22 miejsca postojowe na parkingu i nowa droga pieszo-jezdna w okolicach portu.

Wszystko to może mieć ogromny wpływ na żeglugę turystyczną i sportową w Krynicy Morskej.