Nowe atrakcje dla turystów w Krynicy Morskiej. Sprawdź na co możesz liczyć!

Krynica Morska może kojarzyć się z miejscowością uzdrowiskową i taką właściwie jest. Przed laty mogła pochwalić się wspaniałym parkiem kuracyjnym z malowniczymi alejkami oraz unikatowymi kompozycjami zieleni. Z biegiem lat niestety to miejsce przestało być atrakcyjne, to wkrótce ma się to zmienić.

Obecnie mamy do czynienia właściwie z reliktem dawnego parku kuracyjnego. Objęcie go ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków sprawiło, że mogła rozpocząć się tam procedury rewitalizacyjne. Naczelnym celem jest przywrócenie temu miejscu dawnej świetności.

Przed wieloma laty, każde drzewo w alejce było opisane tak, aby spacerujący wiedzieli, obok jakich nasadzeń przechodzą. Dodatkowo klomby były obsadzone kolorowymi sezonowymi kwiatami zakwitającymi o różnych porach roku. Obecnie pod agendą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, planuje się przywrócenie dawnej światłości tego miejsca wraz z odtworzeniem nie tylko kwiatostanów, ale i wybudowaniem nowych elementów takich jak fontanna czy przebudowę istniejących alejek.