Interwencja Straży Granicznej oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawniła nielegalny przemyt papierosów

Podczas współpracy umundurowanych funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Braniewie oraz pracowników Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego z Warszawy, doszło do odkrycia transportu nielegalnych papierosów.

Poniedziałkowy dzień (10 czerwca) okazał się szczególnie intensywny dla strażników z powiatu płońskiego, którzy podczas rutynowej kontroli drogowej postanowili sprawdzić busa. Okazało się, że pojazd ten przewoził 580 tysięcy sztuk papierosów bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Co więcej, wewnątrz busa znajdowało się także urządzenie służące do zakłócania sygnału GSM.

Kierujący pojazdem 32-latek zamienił swoją rolę z kierowcy na oskarżonego o przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze w ramach poszanowania prawa, na poczet ewentualnej przyszłej kary, zabezpieczyli od mężczyzny środki finansowe w kwocie 15 tysięcy złotych.

Ostatecznie cały towar, którego wartość szacowana była na kwotę 473 tysięcy złotych, został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Braniewa. Ci nadal kontynuują swoje działania w tej sprawie, dążąc do pełnego wyjaśnienia incydentu.