Elbląska policja intensywnie działała podczas weekendu: liczne kolizje, wypadek i mandaty za przekroczenie prędkości

Podczas ostatniego weekendu, elbląska straż miejska miała pełne ręce roboty. Zarejestrowano łącznie 24 kolizje drogowe i jeden poważny wypadek, do którego doszło na al. Grunwaldzkiej.

18 maja, w sobotę, na al. Grunwaldzkiej w Elblągu miało miejsce zdarzenie drogowe o dużej skali. Na jednym z przejść dla pieszych nastąpiło potrącenie kobiety w wieku 29 lat. Sprawcą tego zdarzenia okazał się 81-letni mężczyzna, jadący samochodem marki Opel. Zarówno poszkodowana jak i sprawca byli na szczęście trzeźwi w momencie wypadku. Kobieta doznała jednak poważnego urazu – złamała kość obojczyka i została natychmiast przewieziona do szpitala.

Funkcjonariusze oddelegowani do obsługi ruchu drogowego sprawdzili dokumenty 237 osób oraz 243 pojazdy. W wyniku tej kontroli trafienie, zatrzymano aż 146 kierowców za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, w tym dwóch, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

Interesującym przypadkiem była 25-letnia kobieta, która podczas rutynowej kontroli drogowej okazała się winna kilku wykroczeń. Teraz czeka ją spore wyzwanie finansowe, bowiem musi zapłacić mandat w wysokości 4500 zł. Dodatkowo, na jej konto wpłynęło aż 20 punktów karnych.

Wśród stwierdzonych wykroczeń było m.in. przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz nieprzestrzeganie obowiązku jazdy prawostronnej. W konsekwencji, zostało jej zatrzymane prawo jazdy, jako że przekroczyła limit 24 punktów karnych. Nałożony na nią mandat jest tak wysoki także ze względu na recydywę w przekraczaniu dozwolonej prędkości.