Analiza wyborów parlamentarnych w okręgu elbląskim przez ekspertów STS

Nadchodzące wybory do Sejmu X kadencji oraz Senatu XI kadencji, planowane na 15 października, wzbudzają wiele emocji zarówno wśród polityków, jak i wyborców. Kandydaci na posłów i senatorów zwiększają swoje wysiłki w ostatnich dniach kampanii, starając się zdobyć jak najwięcej głosów poparcia. Szczególnie gorąco zapowiada się walka o mandaty w Elblągu. W związku z tym analitycy z firmy bukmacherskiej STS postanowili dokładnie przyjrzeć się sytuacji wyborczej w tym rejonie.

Specjaliści z przedsiębiorstwa STS, lidera branży bukmacherskiej na terenie Polski, skupili swoje badania na okręgu wyborczym numer 34., który obejmuje Elbląg jako miasto na prawach powiatu, a także powiaty bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski i ostródzki. Według ich prognoz, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest równorzędna rywalizacja pomiędzy Prawem Sprawiedliwością a Koalicją Obywatelską.

Jak ustalili specjaliści STS, kurs na zwycięstwo jednej z tych partii wynosi 1.85*. Oznacza to, że inwestując 100 zł w zakład na zwycięstwo jednej z tych formacji, po odliczeniu 12-procentowego podatku od gier, można oczekiwać wygranej na poziomie około 163 złotych.