Alkohol i brawura za kierownicą – dramatyczny weekend na drogach w rejonie Braniewa

Poprzedni weekend niewątpliwie zapisał się w pamięci braniewskich policjantów jako okres intensywnej pracy, związanej z wyjątkowo dużą liczbą nieodpowiedzialnych kierowców. Prowadzący auta kierowcy stawiali pod znakiem zapytania swoje bezpieczeństwo, a co gorsza, również innych uczestników ruchu drogowego. Centrum uwagi funkcjonariuszy skupiło się na pijanych kierujących, jednym przypadku jazdy pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz jednym wyjątkowo niebezpiecznym nadużyciu prędkości.

Jako pierwszego z ruchu usunięto mężczyznę, który w piątek (20.10.23 r.) został zatrzymany przez patrol drogowy. Ten 29-letni kierowca postanowił mimo istniejącego zakazu wsiąść za kółko samochodu i ruszyć w trasę. Co więcej, nie tylko ignorował sądowe ograniczenia, ale również przepisy drogowe – na odcinku drogi o ograniczeniu prędkości do 40 km/h jechał z prędkością aż 102 km/h. Za swoje nieodpowiednie zachowanie został ukarany surowym mandatem w kwocie 2000 zł i otrzymał dodatkowo 14 punktów karnych.

Następnie, podczas niedzielnej kontroli drogowej (22.10.23 r.), mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn z gminy Lelkowo, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy mieli prawie promil alkoholu we krwi. Za ten czyn kontrola zakończyła się natychmiastowym zatrzymaniem prawa jazdy. Teraz o ich dalszych losach zadecyduje sąd w Braniewie. W tę samą strefę ryzyka wpadł 19-latek, który choć nie posiadał jeszcze uprawnień do kierowania, postanowił wsiąść za kółko samochodu. Został on zatrzymany przez patrol drogowy w jednej z miejscowości w gminie Lelkowo i także staną przed sądem.