46-letni DJ z Elbląga oskarżony o molestowanie małych dziewczyn w klubie

46-latek zamieszkujący Elbląg został tymczasowo aresztowany przez miejscowy sąd na okres 90 dni, w związku z podejrzeniem nieodpowiednich zachowań w stosunku do młodych dziewczynek. Wszystko miało zacząć się podczas imprezy urodzinowej dla dzieci, na której to osoba zatrzymana obsługiwała konsolę DJ-a.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ewę Ziębkę, rzeczniczkę prasową Prokuratury Okręgowej w Elblągu, podejrzany o przestępstwo 46-latek miał dopuszczać się tak zwanych „innych czynności seksualnych” względem sześciu dziewczyn w wieku 7-8 lat. Ziębka wyjaśnia, że dziewczynki były gośćmi na imprezie urodzinowej, która odbywała się w jednym z lokalnych klubów. Oskarżony pan prowadził tam za sterami konsoli DJ-a i pod pretekstem pokazywania dzieciom, jak działa sprzęt, zapraszał je zza stanowisko.

Dzieci poinformowały o wszystkim rodziców, którzy natychmiast powiadomili odpowiednie służby. DJ zdążył opuścić klub jeszcze przed przybyciem policji, ale niedługo później został zatrzymany. Mężczyzna nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.

Ziębka podkreśla, że prokuratura obecnie zgromadza dowody w tej sprawie, a pokrzywdzone dziewczynki przesłuchiwane są przez sąd rejonowy w specjalnym „przyjaznym pokoju”. Wśród dowodów, które mają pomóc w rozstrzygnięciu sprawy, znajdą się także nagrania z monitoringu.

Informacje prasowe z Elbląga podają, że podejrzany 46-latek był pracownikiem klubu, gdzie doszło do incydentu. Zwykle pracował jako kelner w restauracji, ale tego dnia zastępował innego pracownika i obsługiwał konsolę DJ-a podczas dziecięcej urodzinowej imprezy.