Próba rozboju w elbląskiej restauracji – młodzi napastnicy zatrzymani

Za sprawą obsługi jednej z restauracji zlokalizowanych w centrum Elbląga, nie doszło do realizacji planu rabunkowego wymyślonego przez kilka osób. Mężczyźni, w wieku 16 i 17 lat, zostali aresztowani przez funkcjonariuszy wydziału „mienia”. Zgodnie z opisem sytuacji, jeden z nich dzierżył plastikową imitację broni.

Całe zdarzenie rozegrało się w niedzielę. Trzech młodych znajomych postanowiło zastraszyć personel restauracji, przyprowadzając plastikowy pistolet. Ich zamierzenia jednak nie przyniosły spodziewanego efektu. To właśnie jeden z pracowników lokalu bez wahania wyniósł na zewnątrz 17-letniego mężczyznę z fałszywym pistoletem w ręku, chwilę po tym jak ten wykorzystał go jako groźbę.

Policja zatrzymała całą trójkę następnego dnia. Dwie osoby będące jeszcze w wieku niepełnoletnim staną przed sądem rodzinnym, gdzie poniosą odpowiedzialność za swój czyn. Natomiast ich starszy kolega, jako pełnoletni, zostanie sądzony zgodnie z przepisami prawa stosowanymi do osób dorosłych.

Konsekwencje ich czynu są poważne. W zależności od decyzji sądu, mogą trafić za kratki na okres od 2 do nawet 15 lat. Kodeks karny niezwykle surowo podchodzi do przestępstw takiego typu jak rozbój.