Na al. Odrodzenia w Elblągu wybuchł pożar w nieużywanym budynku mieszkalnym

W dniu dzisiejszym, 19 grudnia, około godziny 21:00 centrum zarządzania kryzysowego w Elblągu otrzymało informację o wybuchu pożaru w jednym z budynków mieszkalnych znajdujących się przy alei Odrodzenia. Na miejscu zdarzenia pracują już służby ratownicze, w tym strażacy i policjanci.

Budynek, który stał się areną pożaru to niezamieszkany obecnie blok mieszkalny. Mimo braku oficjalnych lokatorów, istniały podejrzenia, że mogą tam przebywać osoby bezdomne.

Podczas akcji gaśniczej zaangażowane są siły policyjne, a także strażacy z dwóch jednostek Państwowej Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Elblągu. Wsparcie dla nich stanowią również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze wsi Jegłownik.

Mimo nasilonego ognia, strażakom udało się szybko zlokalizować i stłumić pożar. W tym momencie na miejscu prowadzone są prace związane z demontażem pokrycia dachowego i dogaszaniem pozostałych ognisk ogniowych.

W trakcie przeprowadzanej akcji ratunkowej, wewnątrz budynku nie odnaleziono żadnych osób. Dokładne przyczyny wybuchu pożaru zostaną ustalone w toku policyjnego śledztwa.

Podczas trwania działań straży pożarnej i policji, ruch na al. Odrodzenia jest całkowicie zablokowany.