Ekstremalne warunki zimowe powodują kłopoty na drogach powiatu braniewskiego

W miniony weekend, ekstremalne warunki meteorologiczne, takie jak intensywne opady śniegu i niskie temperatury, utrudniały znacznie poruszanie się po drogach. W szczególności dotknęło to mieszkańców Braniewa, gdzie strażacy musieli interweniować wielokrotnie przy usuwaniu drzew złamanych pod ciężarem śniegu.

Komunikat Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie był jasny: „Zima nadal nas nie oszczędza. Prosimy wszystkich o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa”.

Szczególnie intensywne opady śniegu i niska temperatura spowodowały, że strażacy z powiatu braniewskiego mieli pełne ręce roboty. W tych wyjątkowo trudnych okolicznościach pogodowych, musieli oni interweniować w celu usunięcia zagrażających konstrukcjom budynków nawisów śniegowych oraz drzew, które pod ciężarem śniegu pękały i blokowały drogi. Otrzymali również zgłoszenia o pożarach sadzy w budynkach mieszkalnych na terenie gmin Pieniężno, Braniewo i Wilczęta.

Straż pożarna nie tylko usuwała przeszkody z drogi, ale także radziła sobie ze zmiennymi warunkami, korzystając ze specjalistycznego pojazdu SCW3000 wyposażonego w pług śnieżny do usuwania zalegającego śniegu. Tak informuje Komenda Powiatowa PSP Braniewo.