Braniewo w czołówce polskich miast pod względem rekonstrukcji i odbudowy zabytków

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, dotyczącej procesu odbudowy ratusza w Braniewie, dr Michał Laszczkowski, dyrektor Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków, podkreślił kluczową rolę miasta w przodujących w Polsce pracach związanych z restauracją obiektów zabytkowych. W swoim wystąpieniu, zwrócił uwagę na to, że Braniewo stanowi obecnie prawdziwy przykład dla innych miast w kraju.

Do grona gości konferencji prasowej na temat renowacji braniewskiego ratusza należeli nie tylko dr Laszczkowski, ale również Bożena Żelazowska – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Generalny Konserwator Zabytków, Zbigniew Ziejewski – Poseł na Sejm RP oraz Radosław Król, Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Wśród zaproszonych znalazł się także Mirosław Jonakowski, Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Zaproszenie na spotkanie prasowe zostało wystosowane przez burmistrza Braniewa, Tomasza Sielickiego. Ważnym celem konferencji było nie tylko poinformowanie mediów o postępach prac, ale również umożliwienie mieszkańcom i samorządowcom zapoznanie się z prowadzonymi działaniami na rzecz odbudowy ważnego dla miasta zabytku.